jama ustna

Dobra dieta, a zdrowe zęby. Co jeść, aby nie mieć problemów z próchnicą?

Coraz więcej osób dostrzega fakt, jak wielka zależność jest między tym, co jemy, a tym, jak wyglądają nasze zęby oraz cała jama ustna. Warto stosować dietę nie tylko po to, aby lepiej wyglądać i mieć odpowiednią wagę, ale również po to, aby zęby były zdrowe. Na pewno produkty naturalne, które są łatwiej przyswajalne dla naszego organizmu spełnią bardzo dobrze rolę. Oczywiście rola dentysty oraz regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna. Warto o tym pamiętać.


Atrakcyjny wygląd to nie tylko piękna skóra i włosy, odpowiednia waga, ładna karnacja oraz wysportowane ciało. To również piękny i szeroki uśmiech, na który składają się zdrowe zęby oraz dziąsła. Dzięki temu, że regularnie utrzymujemy higienę jamy ustnej, nie będziemy mieli problemów na przykład z kamieniem nazębnym, z przebarwieniami, z próchnicą, z innymi dolegliwościami. Jednocześnie mniej wydamy, gdyż ograniczymy się wyłącznie do tego, aby wydawać pieniądze bezpośrednio na środki czystości, jak również na profilaktyczne wizyty u dentysty, ewentualnie na wizyty w nagłych przypadkach.

Dentysta pomoże nam utrzymać prawidłowy wygląd zębów. Dzięki niemu nasz uśmiech będzie pełny. Jeśli jednak z jakiegoś powodu mamy braki w uzębieniu, warto skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu implantologii (sprawdź implanty Warszawa).

Dieta lekka i bez cukru, nie tylko dla wagi

Cukier, sztuczne barwniki, konserwanty, ulepszacze – to wszystko substancje, które niestety znajdziemy w codziennym jedzeniu. Warto się jednak postarać, aby takie produkty zniknęły z naszego menu, a przynajmniej o to, aby w bardzo mocny sposób ograniczyć ich spożywanie. Cukier, który zawarty jest w jedzeniu bardzo mocno przyczepia się do płytki zębowej oraz negatywnie wpływa na jej jakość. Nieusuwany przy pomocy szczotkowania, w połączeniu z resztkami jedzenia na pewno może wyrządzić sporo złego. W ułożeniu odpowiedniej diety pomoże nam specjalista z https://mcs-przychodnia.pl/

Warto jeść zdrowo, spożywać owoce, warzywa, produkty pochodzenia naturalnego, mięso pieczone, gotowane na parze lub po prostu wędzone. Nasz organizm na pewno nam podziękuje i właśnie dzięki takiej diecie nasze zęby będą zawsze w dobrej formie.

Zobacz także:  https://foodzone.pl/regularne-szczotkowanie-zebow-to-gwarancja-odpowiedniej-higieny/

Kawa, herbata

Również warto unikać dużej ilości kawy i herbaty, kolorowych napojów, z uwagi na to, że może szybko tworzyć się na zębach kamień, który po pierwsze nie wygląda estetycznie, a po drugie może być przyczyną chorób dziąseł.

Dodaj komentarz