doradca kredytowy

Doradca do spraw kredytu firmowego – jak wybrać najlepszego?

By zapewnić rozwój firmie, warto rozważyć opcję wzięcia kredytu firmowego. Stwarza to jednak dylemat: jaki kredyt wybrać, by spełniał potrzeby naszego biznesu? Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z usług doradcy do spraw kredytu firmowego. Poniżej podpowiadamy czym kierować się przy jego wyborze.

Czym kierować się przy wyborze doradcy kredytowego?

Większość biur kredytowych posiada oferty dla przedsiębiorców. Warto jednak wiedzieć, że nie każda oferta dopasowana jest do specyfiki prowadzonego przez nas biznesu. Istnieje wtedy ryzyko, że trafimy na drogi kredyt, który zupełnie nie spełnia oczekiwań naszej firmy. Rozwiązaniem tego problemu jest nawiązanie współpracy z doradcą, który zna specyfikę branży, w której się poruszamy.

Doświadczenie, którym dysponuje doradca powinno być jednym z głównych kryteriów przy jego wyborze. Warto więc zwrócić uwagę na specjalizację danego konsultanta, bowiem nie każdy z nich posiada kompetencje, które pozwolą na dobór kredytu idealnie dopasowanego do potrzeb naszej firmy. Dobrym sposobem jest zapoznanie się z opiniami na temat doradcy, które można łatwo znaleźć w Internecie.

Niezależność to fundament dobrego konsultanta

Dobry doradca kredytowy powinien być w pełni niezależny. Czasami zdarza się tak, że konsultant pracuje dla konkretnego banku lub firmy pożyczkowej. Powinniśmy mieć wtedy poważne wątpliwości co do udzielanych przez niego rad. Rolą takich doradców jest zachwalać i polecać usługi firmy, w której są zatrudnieni. W takiej sytuacji ciężko mówić o rzetelnym doradztwie kredytowym.

Warto zdecydować się na konsultanta, który na bieżąco grupuje i porównuje oferty różnych banków i kredytodawców. Jest to oznaka, że podchodzi on rzetelnie do swoich obowiązków. Otrzymujemy wtedy duże możliwości wyboru, by zadbać o dopasowanie pożyczki do potrzeb naszej firmy. Profesjonalnych doradców kredytowych można znaleźć wyszukując w Google frazę doradca kredyt firmowy w Warszawie. Jakość usług gwarantowana!

Dodaj komentarz