Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala w Londynie

Go Logis, polski spedytor o zasięgu międzynarodowym, stawia na obsługę branży budowlanej. Go Logis podpisał właśnie kolejną umowę z firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i instalacją fasad architektonicznych na dostawę elementów elewacji budynku wchodzącego w skład dużego kompleksu szpitalnego w Londynie.

Do zadań Go Logis należeć będzie organizacja całopojazdowych transportów drogowych różnego typu elementów ślusarki aluminiowo-szklanej i innych materiałów wykorzystywanych do wykonania elewacji budynków. Ładunki będą odbierane z fabryki na Śląsku i dostarczane bezpośrednio na plac budowy, znajdujący się w samym centrum Londynu. Jednym z warunków koniecznych do realizacji tego zlecenia, będzie zapewnienie przez Go Logis odpowiedniego taboru dostosowanego do przewozu niestandardowych i wrażliwych na uszkodzenia materiałów, np. naczep z dachem otwieranym w kierunku od przodu do tyłu, dopasowanym do rozładunku palet dźwigiem.

– Nie jest to standardowe wyposażenie, więc musieliśmy nawiązać współpracę z przewoźnikiem, którzy dysponuje naczepami wyposażonymi w tego typu dodatki. Jednak największym wyzwaniem będzie dla nas zapewnienie dostaw na ściśle wskazaną godzinę: nie wcześniej i nie później. Ten plac budowy znajduje się w samym centrum Londynu, w określonej strefie parkowania. Nawet 15 minutowy postój samochodu przed terenem budowy może nas kosztować mandat w wysokości kilkuset funtów, a spóźnienie o ponad pół godziny nie daje gwarancji przyjęcia i rozładunku jeszcze tego samego dnia – wyjaśnia Karolina Torenc, zastępca kierownika obsługi klienta Go Logis.

Organizacja transportów just in time wiąże się z ograniczeniami i wymaga precyzyjnego planowania. Spedytorzy Go Logis muszą dopasować się do harmonogramu prac budowalnych, z uwzględnieniem możliwości wjazdu na teren budowy tylko o ściśle wskazanej w zamówieniu godzinie. Ze względu na lokalizację placu budowy w centrum miasta, spedytorzy muszą też uwzględnić możliwość braku wolnego miejsca na postój samochodu w czasie rozładunku, a w przypadku, gdy nie będzie możliwości wjazdu na plac budowy o określonej godzinie, zorganizowanie postoju poza centrum, w miejscu wyznaczonym do parkowania dla samochodów ciężarowych.

– Już od wielu lat współpracujemy z branżą budowlaną, organizując przewozy całopojazdowe i drobnicowe w kraju i za granicą, głównie na terenie Europy, także na rynkach wschodnich i bliskowschodnich. To specyficzna branża, z określonymi wymaganiami dotyczącymi środków transportu, które muszą być dostosowane do rodzaju ładunków i restrykcyjnymi czasami dostaw. Przy obsłudze inwestycji budowlanych trzeba uwzględnić ograniczenia związane np. z lokalną organizacją ruchu. Dzięki doświadczeniu naszych spedytorów oraz dużej bazie współpracujących z nami przewoźników możemy zapewnić wysoką jakość obsługi. Z pewnością będziemy rozwijać naszą ofertę dla branży budowlanej – podsumowuje Grzegorz Szenejko, właściciel Go Logis.

Transport elementów elewacji budowlanej do budowy jednego z budynków kompleksu szpitalnego w Londynie to kolejne zlecenie, które zorganizuje Go Logis dla tego klienta. Wcześniej spedytorzy Go Logis odpowiadali za dostawę 4 ponadnormatywnych szyb do okien, które były przeznaczone do montażu w jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w stolicy Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz