zamek

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach. Sprawdź co decyduje o cenie zamka.

Jeśli planujesz wymienić zamek w drzwiach, będziesz chciał wiedzieć, ile to będzie kosztować. Cena nowego zamka będzie zależeć od rodzaju potrzebnego zamka, liczby potrzebnych kluczy i nie tylko. W tym poście na blogu przedstawię ogólny przegląd tego, co decyduje o cenie zamka. Naturalne zużycie zamków drzwiowych to jeden ze scenariuszy, w którym wymiana może być konieczna. Niektórzy ludzie wymieniają zamek samodzielnie, podczas gdy inni polegają na profesjonalistach, aby upewnić się, że jest to zrobione poprawnie. Ile kosztuje zamek do drzwi? Kiedy należy wymienić zamek, a kiedy tylko wkładkę bębenkową?

Koszt wymiany zamka w drzwiach

Na koszt wymiany zamka do drzwi wpływa rodzaj zamka i poziom skomplikowania jego konstrukcji. Im bardziej skomplikowany lub zaawansowany jest mechanizm zamykania zamka w domu, tym cena będzie wyższa – ale też tym lepiej będzie on chronił przed włamywaczami. Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Wymiana standardowych zamków, które są proste, to wydatek rzędu 100-150 zł. Natomiast za wymianę zamka antywłamaniowego z wieloma dodatkowymi zabezpieczeniami (np. identyfikacja linii papilarnych), w zależności od potrzeb, trzeba będzie zapłacić od 200 do 400 zł! To może być kosztowne, jeśli będzie się powtarzać regularnie, jednak zawsze należy pamiętać, jak rzadko zdarzają się takie sytuacje, aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na takie mechanizmy tylko ze strachu; wysokiej jakości zamki tego typu często mają zalety, do których należy trwałość i bezawaryjność, zapewniając właścicielom spokój na lata.

Czy koniecznie trzeba wymienić zamek?

W przeszłości zamki były sposobem na zabezpieczenie Twojej własności przed intruzami. Jednak w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo to nie jedyny powód do wymiany zamka. Istnieje wiele innych korzyści z używania nowoczesnego zamka, takich jak wygoda i oszczędność czasu. Tak, konieczna jest wymiana starych i przestarzałych zamków na nowe, bardziej wydajne i praktyczne.

Po pierwsze, zanim jeszcze zastanowimy się, jaki zamek kupić lub ile kosztowałaby wymiana wkładki bębenkowej, należy pomyśleć, czy wymiana jest rzeczywiście konieczna. W większości przypadków wystarczy wymienić tylko cylinder, ponieważ jest to tańsze i łatwiejsze niż zakup zupełnie nowego zamka. Ślusarz będzie musiał wymienić wkładkę tylko w przypadku problemów z jej funkcjonalnością (np. gdy klucze nie chcą się w niej przekręcić) lub gdy ktoś inny ma dostęp do Państwa domu/firmy i potrzebuje z powrotem swojego klucza (np. zgubione klucze). Nie jest to jednak coś, co można naprawić, gdy drzwi zostały uszkodzone m.in. przez pożar – wtedy będziemy chcieli mieć zupełnie nową wkładkę.

Wiele osób rozważa samodzielną wymianę zamka, co oczywiście jest możliwe i niezbyt skomplikowane. Jednak bez doświadczenia jest to czasochłonne i może skończyć się uszkodzeniem klamki, a nawet drzwi. Czy można więc samodzielnie wymienić zamek? Najlepsza odpowiedź brzmi: można – ale po co? Czy nie można zrezygnować z pomocy fachowców z www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl  i samemu naprawić samochód, pralkę lub wykonać naprawę zamków? Oczywiście, że tak! Ale wiąże się to z koniecznością nauczenia się tych wszystkich czynności bez wcześniejszego doświadczenia w tej branży. Może to skutkować większymi niepowodzeniami przez brak, niż gdyby po prostu zadzwonić do ślusarza

Dodaj komentarz