wozek paletowy

Jak działa podnośnik paletowy?

Wielkie hale magazynowe potrzebują odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na transportowanie w nich magazynowanych towarów w sprawny sposób bez przeciążania pracowników. Właśnie w tym pomaga między innymi podnośnik paletowy, który bywa też nazywany ręcznym wózkiem widłowym. Jak on działa i gdzie można go kupić?

Gdzie kupić dobry podnośnik paletowy?

Chcąc wyposażyć swój magazyn w nowy podnośnik paletowy, który pozwoli na znaczące usprawnienie przenoszenia palet w magazynie powinniśmy sprawdzić oferty firm, które specjalizują się w różnego rodzaju wózkach widłowych, w tym w wózkach ręcznych oraz elektrycznych, które są przeznaczone do zamkniętych hal magazynowych.

Najlepszym miejscem będzie sklep, którego specjalizacją jest szeroko pojęty sprzęt magazynowy. W nim możemy wyposażyć sie nie tylko w dobre podnośniki paletowe, ale też inne przedmioty, które są potrzebne do tego, by magazyn mógł pracować z odpowiednią efektywnością. Mowa tu więc o wózkach widłowych, ale też specjalnych podnośnikach, czy wciągarkach.

Jaki powinien być dobry podnośnik paletowy?

Przede wszystkim każdy dobry podnośnik paletowy musi spełniać te same wymagania, co wszystkie sprzęty magazynowe. Mowa tu obecności certyfikatu CE. W tym celu konieczne jest spełnienie Dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. Ponadto konieczne jest spełnienie norm ISO, a dokładniej PN-EN ISO 9000:2015. O tym, że podnośnik paletowy spełnia te normy informuje to, że posiada on certyfikat ISO 9001, który jest przyznawany przez firmy posiadające uprawnienia nadane przez PCA, czyli Polskie Centrum Akredytacji.

Certyfikaty są podstawą, lecz oprócz tego podnośnik paletowy musi się przecież dobrze sprawdzać w trakcie pracy. Warto więc zwrócić uwagę na jego parametry, takie jak udźwig czy też rozmiary. Od tego zależy to, czy będziemy mogli z jego pomocą przewozić i podnosić również cięższe palety z ładunkami o niemałej wadze, które wymagają wsparcia ze strony maszyn, gdyż człowiek nie poradził by sobie z nimi używając własnej siły.

Dodaj komentarz