Koperta bąbelkowa czy paczka?

Koperta bąbelkowa powstała zupełnie przez przypadek i z miejsca stała się jednym z ulubionych opakowań wysyłkowych. Niewielkich rozmiarów, lekka i zajmująca mało miejsca, może być bez problemu przechowywana w szafce czy szufladzie. Dla osób stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu sklepu internetowego kluczowych zagadnieniem do przemyślenia jest: czy do wysyłki zamówień lepiej jest stosować pudełko kartonowe, czy kopertę bąbelkową? Postaramy się w poniższym tekście rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na te pytania.

Koperty bąbelkowa

Koperta bąbelkowa to niby banalne, ale jednak bardzo sprytne połączenie zwykłej koperty z materiałem idealnie zabezpieczającym zawartość przesyłki, jakim jest folia bąbelkowa. Ten typ opakowania lubiany jest przede wszystkim za swoje niewielkie rozmiary i wszechstronność użycia. Małe, średnie i dużych rozmiarów koperty bąbelkowe nadają się do wysyłki drobnych i delikatnych przedmiotów, które podczas transportu narażone są na uszkodzenie. Zaletą koperty bąbelkowej jest również jej cena oraz oraz odpornośc opakowania na warunki atmosferyczne. Zawartość paczki wysyłana w tego typu kopercie zabezpieczona jest przed wilgocią i promieniami słonecznymi.

Przesyłki w opakowaniach kartonowych

Opakowania tekturowe są bardziej popularne od kopert bąbelkowych, ale i ich zastosowanie jest nieco odmienne. Przyjęta jest zasada, że w pudełkach można wysyłać przedmioty większe gabarytowo, które nie zmieszczą się w innych typach opakowań. To na co warto zwrócić uwagę wysyłając zamówiony przez klienta towar w pudełku, to odpowiednie wypełnienie wolnych przestrzeni w opakowaniu. Nie tylko wtedy, kiedy zamówione są delikatne i łatwo poddające się uszkodzeniom przedmioty, ale również w każdym innym przypadku. Jako wypełniacz do przesyłek można użyć zwiniętego papieru, specjalnych poduszek powietrznych lub skropak. Warto też przed włożeniem przedmiotów do kartonu owinąć je dodatkowo folią bąbelkową, aby zapewnić dodatkową ochronę.

Koperta kontra paczka

Decyzja czy wysłać zamówienie w kopercie bąbelkowej czy paczce zależy głównie od tego co będzie wysyłane. Jeśli przedmiot jest niewielki nie ma sensu pakować go w karton. Lepiej jest przygotować do wysyłki kopertę bąbelkową, a pudełko pozostawić na zamówienia o większych gabarytach. Warto mieć na uwadze, że łatwiej i szybciej jest zapakować kopertę, niż przygotowywać paczkę zapakowaną w karton w której dodatkowo trzeba umieścić wypełnienie.

Dodaj komentarz