relaks

Kostka brukowa w małym ogrodzie. 3 najlepsze sposoby na jej wykorzystanie

Aranżacja ogrodu wymaga przede wszystkim stosowania takich rozwiązań, dzięki którym osiągniemy bardzo dobry efekt oraz stworzymy przestrzeń estetyczną oraz w pełni funkcjonalną. Warto stawiać na materiały trwałe, zapewniające natychmiastowy efekt dekoracyjny. Do takich należy kostka brukowa. Przy jej pomocy można aranżować miejsce pod altanę, tarasy na gruncie, ścieżki, miejsce pod meble ogrodowe.

Ogród to nieodłączony element otoczenia domu, miejsce, które umożliwia relaks, odpoczynek, spotkania towarzyskie, jak również zabawę z dziećmi. W zależności od tego, jak liczną rodzinę posiadamy, jak dużym terenem dysponujemy, możemy zaaranżować otoczenie dokładnie tak, jak chcemy. Na pewno bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest to, aby ustalić zakres prac, sporządzić kosztorys, wybrać najlepsze materiały, skorzystać z pomocy specjalistów. Kostka brukowa to materiał uniwersalny, powszechnie stosowany przy aranżacji otoczenia domu, jak również w ogrodnictwie.

Główną zaletą kostki brukowej, którą można zamówić w firmie http://brukland-kostka.pl (wraz z układaniem) jest przede wszystkim trwałość, odporność na działanie warunków atmosferycznych, jak również estetyka i duże możliwości aranżacyjne.

Taras na gruncie

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny lub klasyczny ogród bez tarasu. Często zdarza się, że jest to taras na gruncie, połączony bezpośrednio z wyjściem z salonu. Kostka brukowa idealnie nadaje się do jego aranżacji. Przede wszystkim to alternatywa dla drewna, kompozytu, płytek klinkierowych czy tradycyjnego gresu.

Zobacz także:  https://www.tech-serwis.pl/trwaly-taras-na-gruncie-co-mozna-wykorzystac-do-aranzacji-podloza/

Miejsce pod altanę

Drugim miejscem, gdzie z powodzeniem możemy wykorzystać kostkę brukową oraz w uzupełnieniu inną galanterię betonową jest miejsce pod altanę. Kostka dobrej jakości jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia, pękanie, uginanie się, a także uszkodzenia mechaniczne wynikające na przykład z przesuwania się mebli.

Ścieżki ogrodowe

Jedną z najważniejszych zalet kostki brukowej jest to, że bez problemów możemy ją wykorzystać do aranżacji różnego rodzaju ścieżek ogrodowych. Mnogość kształtów, rozmiarów, wzornictwa lica i kolorystyki sprawiają, że materiał ten jest niezwykle ceniony, głównie ze względu na potencjał aranżacyjny oraz łatwość w obróbce oraz układaniu. Liczy się również trwałość, która w przypadku ścieżek i łatwości poruszania się po nich ma ogromne znaczenie. Dzięki prawidłowo dobranej kostce brukowej nasz ogród będzie piękniejszy.

1 Comment

  1. […] Zobacz także:   https://www.pbprojekt.pl/kostka-brukowa-w-malym-ogrodzie-3-najlepsze-sposoby-na-jej-wykorzystanie/ […]

Dodaj komentarz