Mieszacz powietrza do obory – jak wybrać najlepszy?

Obora nie kojarzy się ze szczególnie świeżym powietrzem. Pewnych zapachów nie da się uniknąć podczas pracy ze zwierzętami, ale warto próbować. Skuteczna wentylacja zapewni komfort i zwierzętom, i ich opiekunom. Można zdecydować się na zakup mieszacza powietrza i zamontować go w oborze.

Profesjonalne akcesoria hodowlane poprawiają jakość pracy

Wspomniany mieszacz powietrza do obory to godne polecenia rozwiązanie w dużych i małych oborach. Z reguły jest stosowane w bardziej nowoczesnych miejscach, ale montaż w klasycznej oborze również wchodzi w grę. Urządzenie funkcjonuje jako miejscowa wentylacja. Jest bardzo skuteczne.

Dla wielu hodowców nie do pomyślenia jest wdrożenie wentylacji w oborze. Chodzi głównie o koszty. Na profesjonalny system mogą pozwolić sobie nieliczni, ale można posłużyć się mieszaczem i uzyskać podobny efekt. Jest to coś w rodzaju przenośnego wentylatora, w korzystnej cenie.

W jaki sposób wybrać dobry mieszacz powietrza do obory?

W oborze powinna panować temperatura dostosowana do potrzeb zwierząt. Musi być tam dość ciepło, ale nie gorąco. Poza tym trzeba dbać o równowagę temperatur przy wprowadzaniu i wyprowadzaniu np. krów. Mieszacz powietrza do obory zapewnia dobrą wentylację wnętrza i jednocześnie wyrównuje temperaturę z zewnętrzem.

Zastosowanie mieszacza może mieć znaczenie związane z komfortem i zdrowiem zwierząt. Dowiedziono też, że tego typu usprawnienia wpływają pozytywnie na mleczność krów. Jeśli kogoś nie stać na wentylację w oborze, może spać spokojnie, bo w sprzedaży są właśnie takie urządzenia.

Mieszacz powietrza do obory to dobry początek

Modyfikacje wprowadzane w oborze pozwalają uzyskać lepsze wyniki, jeśli chodzi o zyski z hodowli. Niektóre udogodnienia stanowią poprawę komfortu zwierząt, inne pomagają rolnikom i hodowcom. Warto śledzić rynkowe nowinki i kupować to, co jest korzystną inwestycją.

Podsumowując, mieszacz powietrza do obory jest wartościowym, a przy tym stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Może częściowo zastąpić wentylację z prawdziwego zdarzenia, więc będzie odpowiedni w większości niewielkich obór.

 

Dodaj komentarz