wybor klimatyzacji

Najlepsza klimatyzacja – czyli jaka?

Wybór odpowiedniej klimatyzacji do mieszkania czy domu jednorodzinnego jest kluczowy dla komfortu i optymalizacji wydatków, związanych z poborem energii elektrycznej, która wykorzystywana jest przez dany system. Głównym parametrem związanym z doborem jest powierzchnia mieszkania oraz liczba agregatów, które będą potrzebne. Jak jednak wybrać najlepszą klimatyzację? Podpowiadamy.

Klimatyzacja split czy multi-split?

Klimatyzacja do mieszkania może występować w dwóch wersjach – split oraz multi-split. Pierwsze pojęcie składa się z jednego agregatu zewnętrznego i jednego klimatyzatora wewnętrznego. Jest dedykowana do obsługi jednego pomieszczenia. Z kolei klimatyzacja multi-split to system, na który składa się jeden agregat zewnętrzny i kilka klimatyzatorów wewnętrznych. Powoduje to, że system ten sprawdza się w mieszkaniach składających się z kilku pokoi.

Warto jednak wiedzieć, że zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych oba te systemu mogą funkcjonować obok siebie. Sprawdzą się świetnie w przypadku mieszkań dwupoziomowych, a często zdarza się, że nawet w mniejszych lokalach zaleca się zastosowanie dwóch oddzielnych systemów split. Zdarza się, że w budynku istnieją ograniczenia technologiczne, które uniemożliwiają zbudowanie większego systemu.

Jak wybrać klimatyzację do kawalerki i większego mieszkania?

W przypadku mieszkania jednopokojowego najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja typu split. Jeden agregat połączony z jednym urządzeniem wewnętrznym będzie sprawdzał się na niewielkich powierzchniach. Do pokoju o powierzchni 20 m2 poleca się klimatyzatory o mocy 2,5 kW. Takie urządzenie wystarczy do uzyskania optymalnej temperatury. Z kolei powierzchnie wnętrz od 25 do 35 m2 zostaną lepiej schłodzone za pomocą urządzenia o mocy 3,5 kW.

Klimatyzacja w Opolu do większego mieszkania będzie wymagała innego dobrania klimatyzatorów wewnętrznych. W każdym pomieszczeniu trzeba będzie wyselekcjonować odpowiednie natężenie chłodzenia. Przy mniejszych pokojach zasada jest taka sama, jak w przypadku kawalerek. Jeżeli jednak chcemy schłodzić ogromny salon czy kuchnię, przyda się większa moc. Montaż klimatyzacji w Opolu jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiednią temperaturę każdego dnia.

Dodaj komentarz