Niech się zazieleni!

Niech się zazieleni!

Święty Patryk jest patronem Irlandii, a także m.in. fryzjerów czy górników. Spośród niebiblijnych świętych popularnością ustępuje tylko św. Mikołajowi. Tradycyjnie tego dnia przewodnim kolorem jest zielony tak, jak zielona jest Irlandia.

17 marca ludzie na całym świecie ubierają się na zielono, piją whisky, zielone piwo oraz gotują i jedzą zielone potrawy. W miastach najbardziej prestiżowe miejsca nabierają zielonej barwy.

W Warszawie na fanów patrona Irlandii czekają kulinarne atrakcje. Wszyscy, którzy chcą uczcić ten dzień, mogą napić się zielonego piwa Kozel w restauracjach Jeff’s w Galerii Mokotów, na Polu Mokotowskim i w Hali Koszyki. Zielone piwo będzie również serwowane w restauracji Podwale 25 Kompania Piwna.

We włoskiej restauracji Otto Pompieri będzie można z okazji dnia Św. Patryka wypić „Zielony” sok ze szpinaku, jabłka, brokuł z dodatkiem cytryny i zjeść „”zieloną pizzę”, czyli pizzę z pesto bazyliowym, afumicatą (wędzoną mozzarellą), pomidorkami cherry i chili.

Po takich atrakcjach warto pochwalić się swoim zielonym posiłkiem czy napojem w social mediach, które tego dnia pełne będą wyjątkowych zdjęć z zabarwionymi na zielono potrawami i miejscami!

Dodaj komentarz