wozek widlowy

Opony superelastyczne do wózków widłowych – jak wybrać najlepsze?

Wózki widłowe to bardzo istotne narzędzie dla wielu przedsiębiorców. Działają wszędzie tam, gdzie siła ludzkich mięśni nie daje rady przemieścić ładunku. Są to specjalnie skonstruowane pojazdy, od których oczekuje się długiego czasu pracy. Tak samo jak w przypadku samochodów, nie można zapomnieć o eksploatacji wózka widłowego. Bardzo istotne jest ogumienie. Niektóre opony mogą różnić się pomiędzy sobą parametrami jak też środowiskiem, w którym spisują się najlepiej. Warto zatem zaznaczyć różnice między oponą superelastyczną a pneumatyczną.

Czym różni się opona superelastyczna od pneumatycznej?

Najprościej mówiąc, opony superelastyczne do wózków widłowych stosuje się wszędzie tam, gdzie są ciężkie warunki pracy. Opony tego typu wykazują bardzo dużą odporność na pęknięcia. Zazwyczaj wymienia się je, wtedy gdy istnieje ryzyko, że zwykła opona pneumatyczna nie da rady. Szukając dobrego producenta, zawsze warto szukać najlepszej jakości opon. Dobrze kierować się opiniami osób, które miały do czynienia z danym produktem. W ten sposób łatwiej jest dokonać wyboru. Jeżeli chodzi natomiast o opony pneumatyczne to dzielą się one na dwa rodzaje. Opony diagonalne zapewniają dobrą stabilność i trakcję. Rodzaj radialny z kolei nadaje dobry komfort jazdy i niskie opory toczenia. Są mniej wytrzymałe niż opony superelastyczne, jednak zapewniają lepszą amortyzację. W przypadku opon superelastycznych istnieje ryzyko zniszczenia kruchych materiałów przewożonych przez wózek.

Wybór najlepszych elementów do wózków widłowych

Elementy, które dobiera się do wózków widłowych mają ogromne znaczenie. Szukając opon zawsze warto zapytać producenta części do sztaplarek o to, jakie mają parametry i jakie ciśnienie w nich ma się znajdować. Zawsze też dobrze jest poinformować producenta o modelu wózka, jak też o środowisku, w którym maszyna pracuje. Wówczas dużo łatwiej jest zapewnić wózkowi wyższą żywotność. Sprawi to też to, że przewożone materiały będą bezpieczniejsze w transporcie.

Dodaj komentarz