zabudowa piekaranika

Piekarnik do zabudowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

zabudowa piekaranika

Piekarniki do zabudowy to doskonałe rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach. Coraz częściej stawiamy na markowe urządzenia, które doskonale pasują do naszej kuchni i dają nam wygodę. Oczywiście zakup nie może być przypadkowy, gdyż jest to inwestycja na długi czas. Istnieje wiele propozycji, które dopasujemy do swoich potrzeb. Piekarnik do zabudowy musi odznaczać się doskonałą jakością wykonania i dopasowaniem do danego miejsca. Nie bez znaczenia są liczne funkcje i udogodnienia podczas korzystania ze sprzętu. Jak wybrać takie urządzenie? O czym warto pamiętać? Czym się kierować podczas doboru?

Piekarnik do zabudowy

Jeśli poszukujemy takiego piekarnika, trzeba zastanowić się, w jaki sposób chcemy zabudować urządzenie. Postawić można na:

  • Piekarnik zawieszony na ścianie – to wygodne rozwiązanie w niewielkich kuchniach.
  • Piekarnik do zabudowy pod blatem – to najbardziej klasyczna opcja, która znajduje się w ciągu szafek. Nad nim możemy zainstalować okap kuchenny.
  • Piekarnik do zabudowy w kolumnie – po piekarnikiem umieszczamy dowolne szafki, a urządzenie znajduje się na wygodnej wysokości.

Bardzo ważne jest to, aby piekarnik nie znajdował się w pobliżu lodówki. Kolejnym ważnym aspektem jest zasilanie piekarnika. Wiele urządzeń wymaga zastosowania napięcia 400V, dlatego musimy mieć licznik trójfazowy. Jeśli nie ma takiej możliwości, zastosujmy zasilanie napięciem 230V.

Parametry i funkcje piekarnika

Nie bez znaczenia są ważne parametry i funkcje urządzenia. Co trzeba mieć na uwadze? Pamiętajmy o pojemności komory. Obecnie na rynku znajdziemy modele od 30 do 90 litrów pojemności. Te najmniejsze raczej nie są dobrym wyborem. Skupmy się raczej na wersjach od 50 do 70 litrów, które są standardem dla rodzin. Ponadto, ważny jest rodzaj panelu sterowania. Klienci mogą postawić na sterowanie manualne lub elektroniczne. To drugie jest najbardziej cenione – korzystamy tutaj z wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Sterowanie zazwyczaj odbywa się za pomocą dotykowego panelu. Zaletą jest dokładne prezentowanie parametrów pracy piekarnika w jednym miejscu.

Niezawodne urządzenia

Jeśli chodzi o funkcje, standardem jest termoobieg. Nie zapominajmy o gotowaniu na parze, co jest ważne dla osób stawiających na zdrową żywność. Gotując na parze można zachować wiele cennych składników jedzenia. Dania zachowują aromat i smak. Użytkownicy chętnie wybierają także funkcję pyrolizy. Jest to zdolność piekarnika do wytworzenia we wnętrzu temperatury sięgającej aż 500 stopni Celsjusza. W efekcie szybko usuniemy zanieczyszczenia z wnętrza urządzenia. Funkcjonalności trzeba dobrać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Dzięki temu uzyskamy pewność, że użytkowanie piekarnika da nam komfort i satysfakcję podczas pieczenia potraw lub słodkości. Serwis trasymasy.pl radzi na co zwrócić uwagę podczas zakupu piekarnika do zabudowy. Istotne wskazówki pozwolą nam łatwiej dobrać taki sprzęt, który spełni nasze potrzeby. Wersja w zabudowie nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością na rynku. To nowoczesne urządzenia znanych marek, które idealnie dopasujemy do naszej kuchni.

Jak widać, wybranie piekarnika do zabudowy wymaga dokładnego przemyślenia swoich preferencji. Faktem jest, że taki sprzęt ma wiele zalet. Można go wkomponować w meble kuchenne, tworząc spójną całość. Nie zapominajmy o odpowiednich wymiarach i funkcjach sprzętu do pieczenia. Bez piekarnika trudno jest wyobrazić sobie przygotowywanie smacznych dań. Niezawodny sprzęt przez długi czas da nam wygodę w kuchennej przestrzeni.

Dodaj komentarz