rynek chinski

Plany wejścia na rynek chiński a konsulting w Chinach

W czasie gdy wiele krajów zostało dotkniętych kryzysem związanym z pandemią koronawirusa, chińska gospodarka nie zwalnia tempa. To tylko utwierdziło wielu przedsiębiorców w jej ogromnym potencjale. Coraz więcej firm rozważa wkroczenie ze swoją ofertą na rynek chiński i decyduje się na usługi wyspecjalizowanych w krajach azjatyckich firm konsultingowych. Co przemawia za rozpoczęciem biznesu w Chinach i w czym może pomóc konsulting?

Rozpoczęcie działalności w Chinach – dlaczego warto?

Chiny to jedna ze światowych potęg gospodarczych. Ten najludniejszy kraj świata kojarzy się przede wszystkim z wysoce rozwiniętą produkcją i importem, coraz bardziej otwiera się na eksport. Zmieniają się potrzeby bogacącego się społeczeństwa chińskiego, które coraz większą uwagę przywiązuje do innowacji i jakości, a to właśnie mogą zagwarantować im europejscy producenci. Ponadto Chiny wprowadziły liczne ulgi podatkowe dla eksporterów( obowiązujące w określonych strefach ekonomicznych), co stanowi dodatkową zachętę dla firm poszukujących nowych rynków do ekspansji. Więcej informacji na temat ulg dla eksporterów znajdziesz na https://www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/.

 rynek chinski

Eksport do Chin – trudności dla początkujących

Do wkroczenia ze swoją ofertą na chiński rynek i do pozyskiwania tamtejszych klientów i partnerów biznesowych należy się dobrze przygotować. Okazuje się, że różnice kulturowe mają tutaj ogromne znaczenie. Etykieta biznesowa to jeden z powodów dla którego prowadzenie biznesu w Chinach określane jest bardzo specyficzne i wymagające. To coś całkowicie innego niż etykieta biznesowa znana z gruntu europejskiego. Temat ten został szerzej rozbudowany, we wspomnianym już artykule https://www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/. Kolejny krok to bariera językowa – Chińczycy cenią zagranicznych eksporterów, którzy chcą z nimi współpracować w ich języku, tak więc warto, aby w kontaktach biznesowych pośredniczył ktoś poslugujący się językiem chińskim.

Czymś co sprawia trudność wielu przedsiębiorcom jest dosyć zawiły system prawny i wiele formalności. To wszystko sprawia, że wiele firm jednak rezygnuje z planów ekspansji. Tymczasem firmy konsultingowe w Chinach, będące na bieżąco w aktualnej sytuacji rynku i posiadające liczne kontakty pomogą przezwyciężyć trudności które czekają na debiutantów.

Konsulting w Chinach – w czym może pomóc?

Spektrum działania firm konsultingowych jest bardzo szerokie. Przed rozpoczęciem planowania strategii należy zrobić szczegółowe badanie rynku(na https://www.eastanalytics.com/doradztwo-chiny/ jest szerzej przedstawione, dlaczego tak ważne jest uwzględnienie lokalnej specyfiki). W tym właśnie mogą nas wyręczyć firmy konsultingowe. Co więcej są doskonale obeznane w przepisach prawnych i ich interpretacji obowiązującej w danym regionie(wiele zależy od lokalnych władz!), tak więc pomogą załatwić wszelkie niezbędne formalności. Dysponują tłumaczami, kontaktami i wiedzą z zakresu etykiety biznesowej. Dzięki swoim możliwościom stanowią most do bezproblemowego rozpoczęcia działalności na rynku chińskim.

Dodaj komentarz