Mozaika

Płytki patchworkowe – nowoczesne rozwiązanie w trzech kolorach

Płytki patchworkowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Różnorodność dostępnych barw i kształtów sprawia, że dopasują się one niemal do każdego wnętrza. Jak z ich pomocą zaaranżować wnętrze?

Skąd moda na płytki patchworkowe?

Płytki patchworkowe od setek lat dekorują budynki w Maroku i innych krajach arabskich. Moda na te oryginalne elementy wykończeniowe przez wieki docierała w inne rejony świata, zachwycając m.in. mieszkańców półwyspu Iberyjskiego i wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii. Od kilku lat płytki patchworkowe przeżywają prawdziwy renesans, stając się inspiracją dla wielu współczesnych dekoratorów wnętrz. Ich eklektyczne, niebanalne wzory zyskują coraz szersze grono zwolenników, którzy chętnie wykorzystują je do pokrywania podłóg. Ze względu na swoje ozdobne walory, płytki często zdobią też ściany pomieszczeń czy nawierzchnie tarasów.

3 modne kolory płytek patchworkowych

Kolorowe płytki patchwork

Kolorowe płytki to wybór idealny dla fanów nowoczesnej aranżacji wnętrza. Różnorodna gama barw i wzorów pozwala na wprowadzenie do pomieszczenia nietypowych zestawień kolorystycznych, które uczynią wnętrze znacznie ciekawszym. Warto zadbać o to, by barwy płytek patchworkowych nie kolidowały z kolorami pozostałych elementów wystroju.

Szare płytki patchwork

Szare płytki to niekwestionowany faworyt projektantów wnętrz. Dostępne są w wielu kształtach i wzorach, zachowując przy tym wąską gamę barw – takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się szczególnie w tych wnętrzach, których styl obejmuje niewielki zakres kolorów. Dzięki ich stonowanym barwom z łatwością dopasują się do większości mieszkań.

Czarno-białe płytki patchwork

Ten rodzaj płytek najlepiej współgra z otoczeniem wnętrz klasycznych, jednak stanowi dobry wybór również w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Udekorowane nimi wnętrza nabierają mocno artystycznego, niebanalnego charakteru. Za ich pomocą możliwe jest także tworzenie naściennych iluzji optycznych.

Płytki patchworkowe – trendy w 2020 roku

Rok 2020 szykuje wiele nowych trendów związanych z wykorzystaniem płytek patchworkowych. Swoją popularność na pewno utrzymają wzory kolorowe – możemy się spodziewać niejednej ciekawej aranżacji z ich użyciem w wielu katalogach producentów. Trendem staje się również wykorzystywanie wzorów wyglądających na postarzałe lub nawet pęknięte. Do łask wracają modele w stonowanych barwach, które świetnie prezentują się w we wnętrzach pełnych podobnych, łagodnych odcieni z kilkoma mocnymi akcentami kolorystycznymi.

Dodaj komentarz