rachunkowosc

Program magazynowy

Programy magazynowe online z pewnością są stosowane w wielu przedsiębiorstwach. Niezawodny system magazynowy ma za zadanie ułatwiać sprzedaż internetową i generowanie nowego JPK_V7 z kodami GTU. Przyjrzyjmy się temu, jakie zalety ma program magazynowy w wersji online i dlaczego warto go wybrać. Co powinien wiedzieć użytkownik? Jakie możliwości daje nowoczesny program magazynowy?

Zalety programu magazynowego

Jakie zalety ma program magazynowy? Warto zauważyć, że korzyści płynące ze stosowania takiego programu są następujące:

  • Drukarki kodów kreskowych i kody EAN – program współpracuje z każdym czytnikiem kodów kreskowych. Dzięki temu sprawnie oznaczane są towary za pomocą kodów EAN.
  • Obsługa rabatów i grup cenowych – istnieje możliwość tworzenia własnym grup cenowych dla danych produktów i definiowania cennika. To opcja dostępna dla klientów hurtowych i detalicznych, nawet w obcej walucie.
  • Optymalizacja przepływów w magazynie – na uznanie zasługują limity stanów magazynowych, które wpływają na efektywne prowadzenie gospodarki magazynowej. Pozwalają maksymalizować rotację towarową i zmniejszać koszt składowania.
  • JPK, oznaczenia towarów i usług GTU – użytkownik z łatwością wygeneruje każdy plik JPK, mając na uwadze wymagane oznaczenia. Usługi i towary oznaczymy kodami GTU. Za pomocą jednego kliknięcia wyślemy pliki do urzędu.
  • FIFO i FEFO – metody zejścia FIFO i FEFO bazują na partiach przyjęcia towarów i poniesionych kosztach zakupu.

Jak widać, korzystanie z programu magazynowego daje firmom wiele możliwości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców stawia na takie rozwiązanie.

Fakturowanie sprzedaży

Fakturowanie sprzedaży jest niezbędne w każdej działalności. Faktem jest, że z pomocą systemu magazynowego może wystawić wszelkie rodzaje faktur sprzedaży. Są one przewidziane w przepisach prawnych, przy czym znaczenie mają też elektroniczne faktury ustrukturyzowane z XML. Co ciekawe, z powodzeniem możemy generować faktury w obcych walutach, zgodnie z tabelą NBP. Poza tym, dokumentacja jest dostępna w 9 wersjach językowych i w 8 szablonach z logo firmy.

Kto może postawić na program magazynowy?

Pamiętajmy o tym, że program magazynowy w chmurze jest przeznaczony dla wielu firm, które prowadzą swoją działalność sprzedażową w Internecie. Działanie w sieci wymaga sięgania po nowoczesne technologie, które usprawniają pracę. System spełnia wszelkie funkcje programu do zarządzania sprzedażą na Allegro. Co ciekawe, platforma jest także zintegrowana z dostawcami sklepów online, natomiast proces sprzedaży rozliczamy w jednym miejscu. Każdy sklep internetowy doceni fakt, że program daje możliwość automatycznego wystawiania faktur i paragonów.

Nie bez znaczenia jest to, że program magazynowy pozwala na obsługę wielu magazynów z jednego miejsca. Użytkownik definiuje ułatwienia danego magazynu dla magazynu pomocniczego i głównego. Liczne korzyści sprawiają, że z programu w chmurze korzysta coraz więcej firm. Funkcje programu opierają się na niezawodnych technologiach.

Źródło informacji:

wfirma.pl

Dodaj komentarz