Projektujemy stanowisko konferencyjne – co wziąć pod uwagę?

Bez wątpienia stanowisko konferencyjne powinno być miejscem reprezentacyjnym. To w końcu tutaj dochodzi do spotkań z potencjalnymi klientami, ale również partnerami biznesowymi. Od wizualnego aspektu zależy postrzeganie naszego wizerunku. Co warto wziąć pod uwagę, przy tworzeniu takiego miejsca? Podpowiadamy.

Stanowisko konferencyjne – co jest ważne?

Stoiska konferencyjne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ stanowią łatwy sposób dotarcia do potencjalnych klientów bądź partnerów biznesowych. W tym przypadku szczególnie mocno zwraca się uwagę na relacje oraz jasny model współpracy, który mamy możliwość zaprezentować podczas różnego rodzaju targów. Do stworzenia stanowiska konferencyjnego warto zatrudnić odpowiednich fachowców, np. exposystemy. Firma, której powierzymy to zadanie, powinna przede wszystkim charakteryzować się wiedzą na temat trendów oraz być na czasie ze wszystkimi nowościami. Stanowisko konferencyjne powinno być nowoczesne oraz wyróżniać się eleganckim designem. Najważniejsza w tym przypadku jest prostota, która jednocześnie powinna przyciągać uwagę oraz zrzeszać grono potencjalnych klientów. Miejmy świadomość tego, że pomysł na realizacje stanowiska to dopiero pierwszy punkt całej obsługi zakresu eventu. Należą do niego jeszcze między innymi transport, wszelka logistyka, oraz montaż i demontaż. Warto więc zatrudnić specjalistów, których cechuje doświadczenie, fachowość oraz wiedza potrzebna do stworzenia stanowiska zgodnego z normami bezpieczeństwa.

Najprostszą formą stoiska targowego jest ścianka reklamowa, która zazwyczaj składa się z roll upu. Jest mobilna, a więc dowolnie możemy gospodarować jej miejscem. Jest to najtańsza opcja, jednakże również najmniej efektywna. Kolejną propozycją są modułowe stoiska targowe. Jest to zdecydowanie dobry wybór, jeśli zależy nam na dobrym efekcie i projekcie, który jest przystępny cenowo. Trzecią opcją są stoiska indywidualne, które wykonywane są na specjalne zamówienie klienta. Zdecydowanie jest to przykład projektu najbardziej efektywnego, a co za tym idzie najdroższego. Takie rozwiązanie pozwala na urzeczywistnienie każdej wizji marki. Na cenę stoiska najbardziej wpływa wielkość powierzchni, którą ma zajmować dane stanowisko.

Na co zwrócić uwagę tworząc stanowisko konferencyjne?

Tworząc stanowisko konferencyjne, warto się wyróżnić. Możemy to zrobić np. za pomocą gadżetów, specjalnego oświetlenia oraz oryginalnym grafikom, które przyciągną uwagę klienta.

Dodaj komentarz