Czego unikać podczas przeprowadzki zagranicznej?

Przeprowadzki zagraniczne – jak je organizować i czego unikać?

Podczas organizacji przeprowadzek zagranicznych jest kilka elementów, o których powinno się przede wszystkim pamiętać i jest kilka elementów, których nie należy wykonywać, aby przeprowadzka nie okazała się dużym problemem. Na co zwracać uwagę?

Jak każdy doskonale wie, przeprowadzka to duże wyzwanie i należy się do niego odpowiednio przygotować, aby nie odbierać sobie satysfakcji z nowego miejsca zamieszkania. W końcu przeprowadzenie się za granicę to spora rewolucja w życiu.

Czego unikać podczas przeprowadzki i pakowania rzeczy?

Decydując się na samodzielnie przygotowanie wszystkich rzeczy do przeprowadzki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • składania i oklejania kartonów na tzw. „zakładkę”, ta technika nie wymaga użycia taśmy pakowej, przez co wydaje się, że jest oszczędna w czasie, ale nie daje pewności, że po podniesieniu karton nie otworzy się on, a jego zawartość nie wypadnie,
  • zbyt ciężki kartonów, ponieważ taki karton może się rozerwać, a także noszenie go sprawi problem pracownikowi firmy lub każdemu, kto będzie nosił kartonu podczas przeprowadzi; waga kartonu nie powinna przekraczać 25 kg,
  • nie można umieszczać delikatnych przedmiotów na dnie kartonu,
  • delikatne przedmioty powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone i powinny być nieruchome w kartonie,
  • ponieważ ich przemieszczanie się po nim może skutkować zniszczeniem,
  • lodówki i zamrażarki powinny zostać odpowiednio wcześnie rozmrożone,
  • ze sprzętów, mebli i innych należy wyjąć ruchome elementy,
  • duże meble powinno się odpowiednio zabezpieczyć, czyli np. zamknąć lub okleić szuflady,
  • przedmioty szczególnie delikatne lub o dużej wartości, np. sprzęt RTV, antyki, lustra, meble z elementami szklanymi, rośliny, należy zlecić do zabezpieczenia pracownikom firmy przeprowadzkowej’ dzięki swojemu doświadczeniu znają oni techniki pakowania tego typu przedmiotów.

Wycena przeprowadzki

W wielu firmach oczywiście dostępny jest cennik, który określa, ile kosztują przeprowadzki międzynarodowe, ale pomimo to ceny są tylko orientacyjne, ponieważ każdy przeprowadzka wyceniana jest indywidualnie. Wycena przeprowadzki polega na tym, że sprawdza się dokładnie odległości z punktu A do punktu B, ważna jest również ilość przewożonych rzeczy, ważne jest też to, czy korzysta się z kartonów i środków zabezpieczających firmy, czy zleceniodawca decyduje się na transport z wniesieniem i czy pakowaniem zajmuje się firma. Wiele czynników wpływa na końcową cenę przeprowadzki międzynarodowej, dlatego należy o tym pamiętać.

Ważne ubezpieczenie i certyfikaty

Decydują się na wybór firmy przeprowadzkowej należy dowiedzieć się, czy samochód, który będzie brał udział w przeprowadzce jest ubezpieczony, czy sama firma ubezpieczone jest na wypadek uszkodzeń, kradzieży i innych zdarzeń losowych.

Wiele osób interesuje się również tym, jak wygląda ubezpieczenie pracowników i czy zawiera ono dodatkowe punkty, ale tutaj temat jest dość sprzeczny, ponieważ nie zawsze takie informacje muszą być udzielane, ponieważ dotyczy to przepisów.

Poza wszystkimi ubezpieczeniami ważne są odpowiednie certyfikaty i licencje, jakie posiada firma. Takie dokumenty umożliwiają organizowanie przez firmę przeprowadzek międzynarodowych.

O tym wszystkim można przeczytać sobie wszystkie informacje zawarte w tym miejscu.

Podsumowując należy wspomnieć, że proces pakowania i organizacji całej przeprowadzki jest bardzo podobny do tego procesu, który wykonuje się podczas przeprowadzki w kraju. Najwięcej ważnych kwestii stoi po stronie firmy przeprowadzkowej, bo raczej nikt samodzielnie nie decyduje się na tak duże przedsięwzięcie. Po stronie osób przeprowadzających się leży to, aby znaleźć odpowiednią firmę oraz aby przygotować wszystkie rzeczy i meble do przeprowadzki. Całą resztą może zająć się firma przeprowadzkowa.

Dodaj komentarz