sluchawki

Słuchawki z mikrofonem – kiedy warto na nie postawić?

Słuchawki pozwalają słuchać muzyki, audiobooków. Słuchawki z mikrofonem są wymagane do pracy na home office. Niektóre połączenia możemy realizować przez telefon, ale często okaże się, że trzeba jednak wziąć udział w połączeniu online.

Czy warto kupować słuchawki z mikrofonem?

Głównym narzędziem pracy na home office jest laptop lub komputer. Wiele laptopów ma wbudowane kamerkę internetową oraz mikrofon. Powstaje więc pytanie czy słuchawki z mikrofonem będą niezbędne w takim wypadku. Jeżeli podczas pracy prowadzimy rozmowy ze współpracownikami, by uniknąć komplikacji, powinniśmy zdecydować się na zakup słuchawek z mikrofonem. Mikrofony, które są zamontowane w komputerach nie są najlepszej jakości. Mogą wystarczyć do prowadzenia rozmów ze znajomymi, ale do prowadzenia rozmów biznesowych są po prostu niewystarczające, ponieważ mogą generować szumy i trzaski bądź mieć trudności z odpowiednim rejestrowaniem dźwięku.
Dodatkowo słuchawki pomogą nam odciąć się od środowiska zewnętrznego i swobodnie prowadzić wideokonferencję. To umożliwi pracę nie tylko w domu, ale również i innym miejscu.

Jakie słuchawki będą najlepsze do pracy zdalnej?

Wybór słuchawek nie jest oczywisty. Nie zawsze pierwsze lepsze na półce będą odpowiednie. Przed zakupem, na przykład w Lighting Center, należy przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Najbardziej popularne są słuchawki nauszne. Dzięki swojej odpowiedniej konstrukcji świetnie sprawdzą się do pracy w domu. Ich ogromną zaletą jest to, że w całości zasłaniają uszy. To sprawia, że znacząco ograniczają dźwięki dochodzące z zewnątrz. Dzięki temu można bez problemu pracować zdalnie, nawet jeśli w pokoju obok bawi się dziecko. Wybierając słuchawki z mikrofonem, należy zwrócić uwagę na ich parametry dźwiękowe. Powinny nie tylko wyciszać to, co dzieje się wokół nas, ale również zapewniać odpowiednią jakość dźwięku, który nie będzie zniekształcał naszych rozmówców. W słuchawkach z mikrofonem, są też ważne parametry techniczne mikrofonów. Najlepiej, by był on o czułości od -38 do -45 dB, a pasmo przenoszenia utrzymywało się na poziomie 100 Hz – 10 kHz.

Dodaj komentarz