Sposoby zarządzania apartamentem inwestycyjnym

Inwestowanie w apartamenty wakacyjne to dochodowy biznes, nawet wtedy, gdy właściciel mieszka kilkaset kilometrów od wspomnianego lokalu. Rynek turystyczny oferuje rozmaite rozwiązania inwestycyjne, dedykowane inwestorom, którzy kupują mieszkania wakacyjne pod wynajem krótkoterminowy.

Prywatne apartamenty w Krynicy Morskiej, które chcemy Państwu zaprezentować, pozwalają na wypracowanie wysokiego zysku przez lata. Czy warto kupić apartament wakacyjny i podpisać umowę z operatorem? Jak dzielić zysk z wynajmu mieszkania wakacyjnego? Dlaczego najkorzystniej jest kupić prywatny apartament inwestycyjny niż pokój w condohotelu?

Apartamenty wakacyjne: współpraca z operatorem na korzystnych zasadach.

Kupując apartament inwestycyjny, znajdujący się w sporej odległości od miejsca zamieszkania właściciela warto przeanalizować oferty lokalnych operatorów nieruchomości. Takie firmy zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi z obsługą gości apartamentów wakacyjnych. Biorą na siebie sporządzanie umów wynajmu i zakwaterowanie gości. Zajmują się utrzymaniem apartamentu w czystości, usuwaniem powstałych w wyniku wynajmu usterek a nawet marketingiem i sprzedażą. To dedykowany do obsługi pracownik firmy operatorskiej przygotuje mieszkanie do wynajmu, zadba o uzupełnienie kosmetyków w łazience czy przygotowanie czystej pościeli w sypialniach.

Mieszkanie nad morzem: apartament prywatny z opcjonalnym wynajmem.

Nieruchomość wakacyjna z możliwością prowadzenia bezobsługowego wynajmu to propozycja dla osób szukających wysokiego zwrotu z inwestycji i bezpiecznej lokaty swojego kapitału, z jednoczesnym brakiem konieczności angażowania własnego czasu i energii w powodzenie inwestycji. Wybierając apartament z opcją wynajmu, należy liczyć się ze zmiennością dochodu, który będzie ściśle związany z obłożeniem obiektu, wynikającego z sezonowości branży turystycznej. W przypadku apartamentów inwestycyjnych w PORT-KRYNICA mamy dużą szansę na osiąganie wysokiego zysku, ponieważ budynek położony jest w doskonałym punkcie, a same apartamenty doskonale odpowiadają potrzebom współczesnego turysty. Obłożenie bliźniaczych obiektów w Krynicy Morskiej sięga 90-100% w sezonie wysokim, a cena dobowego pobytu to nawet 500-700 zł dla najbardziej prestiżowych apartamentów. Jeśli mieszkanie będzie wynajmowane przez minimum 100 dni, właściciel osiągnie zwrot z inwestycji na poziomie 7%. Im więcej dni lokal będzie pracował tym większy zysk właściciela lokalu. Najbardziej dochodowe apartamenty inwestycyjne w podobnych lokalizacjach zarabiają nawet 10% rocznie.

Zarządzanie apartamentem wakacyjnym: pozostałe opcje.

Rynek apartamentów wakacyjnych i condohoteli przeżywa rozkwit w naszym kraju. Wiele obiektów, szczególnie condohoteli nie dba o maksymalny zysk inwestora. Firmy oferują przychód proporcjonalny do udziału w inwestycji lub procent udziału w dochodach całego obiektu. Posiadając funkcjonalny, najczęściej wynajmowany przez turystów pokój hotelowy, dokładamy do zysku właścicieli mniej popularnych lokali. Condohotel może proponować podział zysków w proporcji 50/50 lub nawet 60/40, podczas gdy zyski z apartamentu inwestycyjnego kupionego na własność mogą sięgać nawet 75-80%. Dużym minusem może być fakt, że zazwyczaj właściciel jest uprawniony do wizyt w swoim apartamencie bez ograniczeń tylko poza sezonem wysokim. Przyjazd do condohotelu w wakacyjnych miesiącach bywa utrudniony lub może wiązać się z dużą stratą w zyskach.

Jak wybrać firmę zarządzającą najmem mieszkania wakacyjnego?

Szukając firmy, która zajmie się obsługą turystów w prywatnym apartamencie inwestycyjnym, warto postawić na lokalnego, doświadczonego gracza. Agencja działająca lokalnie doskonale zna swój rynek i jest w stanie skutecznie wypromować obiekt. Znajomość lokalnej koniunktury pozwoli zmaksymalizować zyski z wynajmu, co jest niezwykle istotne dla każdego inwestora. Podczas wybierania operatora apartamentu warto zapoznać się z opiniami w sieci i dokładnie sprawdzić umowę współpracy, konsultując jej warunki z prawnikiem.

Zarządzanie apartamentem inwestycyjnym na odległość nie jest skomplikowane. Warto postawić na współpracę z doświadczonym operatorem, który skutecznie zajmie się wynajmowaniem apartamentu turystom, szukających mieszkań wakacyjnych nad morzem. Inną, często proponowaną przez obiekty turystyczne opcją jest współpraca z powołaną przez dewelopera spółką na potrzeby zarządzania wybudowanym obiektem. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć z wszystkimi właścicielami apartamentów na wynajem, silną konkurencję dla hoteli i aparthoteli działających w okolicy. Spójny obiekt działający pod silną marką zawsze wzbudza zainteresowanie turystów.

W przypadku zakupu apartamentu wakacyjnego nad morzem na własność, mamy pełną dowolność w podejmowaniu decyzji o tym, jaki model współpracy dotyczący wynajmu wybierzemy oraz z kim podpiszemy umowę operatorską.

Dodaj komentarz