tuning ciezarowek

Tuning samochodów ciężarowych – jakie usługi obejmuje?

Istnieje bardzo wielu miłośników motoryzacji, dla których samochody są czymś więcej, niż tylko maszynami. Prawdziwi pasjonaci motoryzacji zgłębiają niemalże każdą nowinkę z tego świata, jak też ulepszają swoje pojazdy na rozmaite sposoby. Do jednych z najciekawszych metod modyfikacji samochodu należy tuning. To proces, który ulepsza samochód nie tylko wizualnie, ale także mechanicznie. Istnieje wiele metod na modyfikacja auta. Najczęściej jednak tuning kojarzy się z samochodami osobowymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby poznać ciekawe techniki modyfikacji samochodów ciężarowych i dostawczych. Co obejmuje taki tuning?

Co obejmuje tuning samochodów ciężarowych

Ogólnie rzecz biorąc, tuning samochodów ciężarowych w Mazowieckim obejmuje bardzo wiele technik. Wyróżnić można jednak kilka najciekawszych metod na tuning. Należy do nich np. malowanie pojazdu. Samochody ciężarowe z ciekawymi naczepami są obiektami obserwacji nie tylko na drodze, lecz także podczas zlotów ciężarówek. Ciekawe malowanie można połączyć z orurowaniem. Polega to na dodaniu specjalnych rur wykonanych ze stali nierdzewnej. Proces ten poprawia aerodynamikę samochodu. Poprawia też redukcję powietrza, a to z kolei przekłada się na mniejsze spalanie. Na orurowanie można zastosować też tuning w postaci dodania do nich dodatkowych halogenów, oświetlenia diodowego czy też sygnałów pneumatycznych. Pozwala to również na zwiększenie komfortu podczas jazdy.

Modyfikacje silnika w samochodach ciężarowych

Istnieje wiele możliwości na tuning Lamebax. Są to nie tylko kwestie estetyczne, ale też i mechaniczne. Chiptuning również jest wykorzystywany w ciężarówkach. Pozwala on na uwolnienie ukrytej pod maską niewykorzystywanej mocy. Wpływa to na lepsze osiągi jak też i na większą moc, jednak trzeba pamiętać, że silnik o zwiększonej mocy przy pomocy komputera może się zwyczajnie szybciej zużywać. Dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia eksploatacja samochodu ciężarowego po wykonanym chiptuningu.

Dodaj komentarz